Aktualności

21 lipca 2017

DNI PONIECA 2017

Tegoroczne Dni Ponieca rozpoczęły się od czwartku 13 lipca br. konkurencjami na hali widowiskowo - sportowej w Poniecu,zaliczane były do ogólnej punktacji sołtysiady. Również dzieci i młodzież wzięli udział z naszej miejscowości. Po pierwszym dniu rywalizacji Łęka Wielka zajmowała trzecie miejsce w ogólnej kwalifikacji.Kulminacyjnym punktem były konkurencje w sobotę na boisku sportowym tu już buło gorzej.W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy 13 miejsce.Najważniejsze z tego wszystkiego liczy się dobra zabawa.Pogoda i humory dopisywały wszystkim uczestnikom tegorocznej sołtysiady.

» czytaj więcej..
10 lipca 2017

Zielone Wakacje w Łęce Wielkiej

W dniu dzisiejszym rozpoczął się turnus zielonych wakacji w Łęce Wielkiej zorganizowanych przez Urząd Gminny w Poniecu.Zajęcia będą się odbywać od godziny 9 do 13. Dzieci czeka wiele atrakcji.Życzmy im udanych spotkań.

» czytaj więcej..
09 lipca 2017

Pielgrzymi w Łęce Wielkiej

Zmierzających do Częstochowy pielgrzymów Poznańskiej Grupy 21 w dniu 7 lipca 2017 roku jak co roku przyjęli mieszkańcy Łęki Wielkiej. Na powitanie pielgrzymów wyszli ksiądz proboszcz Jacek Toś z mieszkańcami wsi wśród, których była najstarsza mieszkanka Czesława Dudka. Następnie w miejscowym kościele pielgrzymi pomodlili się i zostali zaproszeni na poczęstunek, który czekał na nich w miejscowej świetlicy zorganizowany wspólnymi siłami przez mieszkańców wsi Bogdanek ,Kopania i Łęki Wielkiej. Po krótkiej przerwie pątnicy ruszyli w stronę Pudliszek gdzie mieli przygotowane noclegi. Na Jasną Górę dotrą 15 lipca by złożyć pokłon przed cudownym obrazem Matki Boskiej ,Królowej Polski.

» czytaj więcej..
04 lipca 2017

I Rowerówka Rodzinna

Dnia 25.06.2017 roku odbyła się I Rodzinna Rowerówka zorganizowana przez Stowarzyszenie „Maryśki” i OSP z Łęki Wielkiej. Trasa rowerówki biegła przez Łękę Małą , Żytowiecko, Teodozewo, Bączylas do Rokosowa. Parę minut po godzinie trzynastej uczestnicy wyruszyli na trasę. Mali czy duzi jechali z uśmiechem na ustach. Po dotarciu na miejsce na teren przy pałacu w Rokosowie czekały na wszystkich uczestników atrakcje, dzieci zabawił animator, starsi mogli pośpiewać przy dźwiękach gitary, odbyła się również mała loteria fantowa. Organizatorzy zorganizowali drobny poczęstunek w postaci placka i kiełbaski z grilla. Po trzygodzinnej biesiadzie wszyscy ruszyli w drogę powrotną do Łęki Wielkiej. Humor i pogoda dopisała uczestnikom do końca rowerówki.

» czytaj więcej..
25 czerwca 2017

Zakończenie roku szkolnego w przedszkolu w Łęce Wielkiej

Dnia 23.06.2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w przedszkolu w Łęce Wielkiej. Udział w nim wziął sekretarz gminy pan Marcin Pazdaj. Na samym pani dyrektor Grażyna Pierzchała powitała wszystkich serdecznie przybyłych na tą uroczystość .Następnie odbyły się występy dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Po części artystycznej odbyło się wręczenie dyplomów oraz drobnych upominków dla dzieci za zbiórkę kasztanów , baterii i góry grosza. Również rodzice otrzymali dyplomy w podziękowaniu za całoroczną prace na rzecz przedszkola . Sekretarz gminny podziękował wszystkim za dobrą współpracę i życzył miłych i spokojnych wakacji. Po części oficjalnej dzieci udały się do sal ze swoimi paniami i rodzicami. I tak minął kolejny rok szkolny 2016/2017.

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 2110014 osób.
realizacja 2011: studio fabryka