Aktualności

06 sierpnia 2015

GCKSTiR w Poniecu Zaprasza

GCKSTiR w Poniecu zaprasza na imprezy.

» czytaj więcej..
03 sierpnia 2015

Zielone Wakacje w Łęce Wielkiej

Po raz dwunasty odbywają się zajęcia w ramach "Zielonych Wakacji" w Łęce Wielkiej zorganizowanych przez gminę. Dzieci uczęszczają na nie od 27 lipca a będą trwały do 7 sierpnia.Opiekunkami tegorocznych zielonych wakacji są panie Patrycja Sikora i Paulina Makowska.Grupa dzieci liczy około dwudziestu pięciu osób. Mają one zorganizowany czas tak,że nie mogą się nudzić. W zeszłym tygodniu robiły witraże,które zabrały do domu by pokazać rodzicom i dziadkom. w dniu 6 sierpnia pojadą na wycieczkę do Poznania z czego już się cieszą.Dzięki tym półkolonią dzieci mają zorganizowany czas a trwają żniwa czyli jest zwiększone ich bezpieczeństwo.

» czytaj więcej..
03 sierpnia 2015

Msza dziękczynna za tegoroczne żniwa w kościele w Łęce Wielkiej

Dnia 2 sierpnia 2015 roku jak tradycja nakazuje odprawiona została msza dziękczynna za tegoroczne żniwa w kościele, w Łęce Wielkiej. Do kościoła zostały przyniesione piękne wieńce dożynkowe,które zostały poświęcone przez proboszcza księdza Andrzeja Wiśniewskiego. Więcej jak zawsze są przynoszone przez mieszkańców Łęki Wielkiej i Bogdanek wiosek należący do kościoła w Łęce Wielkiej .Reszta wiosek należących do parafii Żytowiecko miało też w dniu wczorajszym mszę w kościele parafialnym. W tym roku pogoda nie zawsze sprzyja żniwom. Rolnicy mają utrudniony zbiór i dlatego jest za co Bogu dziękować.

» czytaj więcej..
01 sierpnia 2015

Uwaga rolnicy - dopłaty do paliwa

Do 31 sierpnia rolnicy mogą składać do wójta lub burmistrza wnioski, by móc ubiegać się o odzyskanie części pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej. Do niego muszą jeszcze dołączyć faktury VAT (lub ich kopie) stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego do 31 lipca. Pieniądze wypłacane będą w terminie od 1 do 31 października gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku. Limit zwrotu podatku w 2015 roku na hektar użytków rolnych wynosi w tym roku 81,70zł. 86 litrów wynosi limit ilości oleju napędowego na 1 ha użytków rolnych w 2015 roku

» czytaj więcej..
01 sierpnia 2015

Płatność związana do bydła – ważne informacje!

Sztuka zgłoszona do płatności związanej do bydła lub krów musi pozostać w danej siedzibie stada 30 dni. Jednym z obowiązków wynikłych z otrzymania płatności związanej do bydła jest warunek trzymania danej sztuki w gospodarstwie przez 30 dni od daty złożenia wniosku.

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 1710041 osób.
realizacja 2011: studio fabryka