Aktualności

21 września 2015

Zapraszamy na konsultacje

Zapraszamy na konsultacje społeczne dotyczące opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju Wielkopolskiej Lokalnej Grupy Działania Kraina Lasów i Jezior na lata 2014-2020. Na obecnym etapie przygotowywania nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 będą prowadzone otwarte konsultacje społeczne na terenie każdej z gmin członkowskich WLGD.

» czytaj więcej..
20 września 2015

Zaproszenie na zebranie wiejskie

W dniu 24.09.2015 roku o godz. 19:00 odbędzie się zebranie wiejskie w świetlicy Łęka Wielka. Tematami zebrania będą sprawy dotyczące wsi oraz fundusze sołeckie.

» czytaj więcej..
18 września 2015

Zakończona modernizacja linii wodociągowej w Kopaniu.

Teraz już wszyscy mieszkańcy Kopania mogą się cieszyć ,że z ich kranów płynie woda pod odpowiednim ciśnieniem iż zakończona została modernizacja linii wodociągowej. Do tej pory tylko część miejscowości miała nową sieć a teraz reszta. Wymianą rur zajął się Gminny Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Poniecu z siedzibą w Drzewcach. Przed wymianą linii ,żeby się wykąpać to można było obejrzeć wiadomości a naleciało do wanny tylko jedna trzecia jej objętości. Choć to miejscowość jest niewielka ale też mieszkają ludzie i mają swoje potrzeby a woda to podstawa życia.

» czytaj więcej..
15 września 2015

Utylizujesz padłe zwierzęta?

Można już składać dokumenty do ARiMR w sprawie świadczenia usług związanych z utylizacją padłych zwierząt gospodarskich w 2016 roku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, agencja finansuje lub dofinansowuje koszty ponoszone przez producentów rolnych, dotyczące zbioru, transportu i unieszkodliwiania padłych zwierząt gospodarskich (z gatunku bydło, owce, kozy, świnie lub konie), rozliczając się bezpośrednio z firmami utylizacyjnymi wykonującymi te usługi. Przy czym ARiMR wypłaca w imieniu rolnika, zwrot poniesionych kosztów związanych z utylizacją tylko tym firmom, które posiadają aktualne umowy z agencją. Firmy, które chcą podpisać umowy na świadczenie tych usług w 2016 r., mogą składać o to wnioski w agencji do końca września 2015 r.

» czytaj więcej..
15 września 2015

ZAPROSZENIE

ZAPROSZENIE

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 1907461 osób.
realizacja 2011: studio fabryka