Aktualności

09 maja 2014

Nowa patelnia w świetlicy Łęka Wielka

Jednym z proponowanych zadań do budżetu gminy na 2014 rok przez Sołtysa i Radę Sołecką była patelnia ,która miała stanowić wyposażenie kuchni.Gmina wywiązała się już z tego zadania bo w ostatnim czasie zakupiła patelnie.Ucieszyło to nie tylko mieszkańców Łęki Wielkiej ale wszystkie osoby, które będą korzystać z świetlicy nie tylko w tym roku ale i w przyszłych latach.

» czytaj więcej..
08 maja 2014

Pieniądze dla młodych rolników

Około 8 tysięcy młodych rolników w całej Polsce będzie mogło uzyskać premię w wysokości 100 tysięcy złotych. Nabór wniosków ma ruszyć od 15 maja. - Jest to bezzwrotna premia finansowa na inwestycje w gospodarstwach rolnych dla młodych ludzi, którzy przejmują gospodarstwa, mają chęć podejmowania samodzielnej działalności rolniczej - mówi Aneta Neneman, zastępca dyrektora oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu. - Zależy nam głównie na tym, aby przejmowane gospodarstwa w efekcie zostały powiększone, zmodernizowane, żeby zmieniała się ich struktura agrarna. Jak ocenia plusem, w porównaniu z poprzednimi naborami, jest to, że jednorazowa pomoc finansowa znacznie się zwiększyła. W tej chwili to jest 100 tys. zł. Wcześniej było 50, później 75 tys. zł. - Teraz na zakończenie PROW-u są pokaźne pieniądze. Pokaźny zastrzyk dla tych młodych ludzi, by móc przeprowadzić w gospodarstwie inwestycje - podkreśla Aneta Neneman

» czytaj więcej..
08 maja 2014

Emerytury dla rolników

Jest odpowiedź ministra rolnictwa w sprawie emerytur ZUS i KRUS. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 20 marca 2014 roku do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o zainicjowanie zmiany przepisów w taki sposób, aby rolnicy mogli otrzymywać odrębne emerytury z ZUS i KRUS za okresy składkowe w tych systemach, a uprawnienie do emerytury ustalane byłoby po przepracowaniu 25 lat w obydwu systemach.

» czytaj więcej..
08 maja 2014

KOMUNIKAT

Jesteś osobą bezrobotną? Pracujesz, ale chciałbyś założyć własny biznes? Masz pomysł, ale nie wiesz od czego zacząć? Jakie dokumenty przygotować? Zastanawiasz się, czy poradzisz sobie w gąszczu przepisów?

» czytaj więcej..
07 maja 2014

Stowarzyszenie DZIECKO ogłasza Konkurs Grantowy

„Działaj Lokalnie VIII” Termin składania wniosków upływa 5 czerwca 2014 r. Pula grantów wyniesie minimum 55.000 zł. Celem konkursu jest wsparcie projektów, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Program prowadzony jest z myślą o organizacjach pozarządowych i grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 239021 osób.
realizacja: studio fabryka