Aktualności

11 grudnia 2014

Ubój rytualny dozwolony!

Wczoraj Trybunał Konstytucyjny ogłosił, że ustawa o ochronie zwierząt w zakresie, w jakim nie zezwala na poddawanie zwierząt ubojowi w rzeźni według szczególnych metod wymaganych przez obrzędy religijne, jest niezgodna Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej.

» czytaj więcej..
07 grudnia 2014

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Jak stało się tradycją tak i w bieżącym roku w przedszkolu w Łęce Wielkiej zaproszeni goście czytali dzieciom książki a zarazem pokazywali różne przedmioty i ozdoby wykonane ręcznie. Jedna z zaproszonych pań pokazała również stój ludowy. Dzieci dzięki takim zajęciom zdobywają wiele ciekawych wiadomości ,które później są wykorzystywane na zajęciach nie tylko w przedszkolu ale w domu rodzinnym. Są one mobilizacją dla całej rodziny by z maluchem cos pięknego wykonać . Zdjęcia z tych spotkań do obejrzenia w galerii przedszkola.

» czytaj więcej..
07 grudnia 2014

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

W tym tygodniu dzieci z przedszkola z Łęki Wielkiej były na wycieczce w fabryce bombek w Lesznie. Maluch miały dużą frajdę z tego ponieważ zpbaczyły na własne oczy jak powstoją piękne ozdoby choinkowe. Zadawały pytania jak są one produkowane. Po tej wizycie nie mogły się nagadać podczas powrotnej drogi do przedszkola. Zdjęcia z wycieczki do obejrzenia w galerii przedszkola.

» czytaj więcej..
07 grudnia 2014

KOMUNIKAT !

Zgodnie z informacją uzyskaną od Państwowej Agencji Atomistyki, informujemy o BRAKU ZAGROŻENIA W ZWIĄZKU Z INCYDENTEM W ELEKTROWNI JĄDROWEJ NA UKRAINIE.

» czytaj więcej..
04 grudnia 2014

Zaproszenie na spotkanie mikołajkowe

Sołtys wraz z Radą Sołecką zapraszają wszystkie dzieci do 9 roku życia na spotkanie mikołajkowe, które odbędzie się 12.12. 2014 r. o godzinie 16:00 w świetlicy Łęka Wielka. Dla wszystkich nie tylko tych małych będzie teatrzyk pt. ’Królewna Śmieszka i Rudolf”

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 612688 osób.
realizacja: studio fabryka