Aktualności

17 sierpnia 2015

Burzowa pogoda popsuła dożynki w Łęce Wielkiej

Od rana 15 sierpnia pogoda była piękna nic nie zapowiadało, że w godzinach popołudniowych nastąpi tak radykalna jej zmiana. Przygotowania do dożynek przebiegały pełną parą. Od godziny 16:00 dzieci mogły korzystać z atrakcji do nich przygotowanych: eurobandzi, koników rowerowych i bryczki bez koni jeżdżącej na akumulator frajda była co nie miara. O godzinie 17:00 nastąpiło oficjalne otwarcie dożynek przez panią sołtys ,dziewczęta odśpiewały przyśpiewki a następnie tradycyjny bochen chleba i wieniec zostały wręczone przedstawicielą rady sołeckiej pani Ewie Sikora i panu Sebastianowi Markowskiemu. Po tej części zaczęła się zabawa dożynkowa, którą przerwała burza i ulewny deszcz. Energetyka wyłączyła prąd w bardzo wielu miejscowościach. Zabawa została odwołana za co organizatorzy serdecznie przepraszają i o terminie następnej zabawy ,która się odbędzie wszystkich powiadomią.

» czytaj więcej..
11 sierpnia 2015

Upragniony deszcz

W godzinach popołudniowych spadł deszcz i zagrzmiało po tak upalnych dniach. Trochę deszczu a było odczuć jak ziemia go pragnęła i my też. Dzieciom nie przeszkadzało ,że grzmiało biegały w deszczu jak pod natryskiem. Wysokie temperatury spowodowały,że wszyscy byli już osłabieni tymi upałami. Choć niewielkie były to opady ale ile radości.

» czytaj więcej..
10 sierpnia 2015

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej Informuje!

Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu informuje i przypomina jak należy składować sterty lub stogi z palnymi produktami rolnymi by zapobiec pożarom.

» czytaj więcej..
10 sierpnia 2015

Czy zabraknie nam prądu i wody?

Nic nie wskazuje na to, aby upały miały w najbliższym czasie ustąpić – ekstremalne temperatury będą nam towarzyszyć jeszcze przez co najmniej tydzień. Taka sytuacja nie pozostaje bez wpływu na dostawy energii elektrycznej w naszym kraju – od dziś będą one ograniczane. Miejscami brakuje też wody w kranach. Czy mieszkańcy powiatu gostyńskiego mają się czego obawiać?

» czytaj więcej..
08 sierpnia 2015

ZAPROSZENIE NA DOŻYNKI WIEJSKIE w Łęce Wielkiej

Zapraszamy wszystkich na „DOŻYNKI WIEJSKIE” w Łęce Wielkiej, które odbędą się dnia 15 sierpnia 2015 roku przy sali wiejskiej. Początek uroczystości o godzinie 17:00.

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 1773275 osób.
realizacja 2011: studio fabryka