Aktualności

28 lutego 2015

Prezydent podpisał ustawę o płatnościach bezpośrednich

Nowa ustawa ma zapewnić utrzymanie pracy rolnikom. Określa ona realizację systemu płatności bezpośrednich w naszym kraju. Prezydent RP, Bronisław Komorowski podpisał ustawę o płatnościach bezpośrednich. Będą one wypłacane w ramach jednolitej płatności obszarowej, płatności za zazielenienie, płatności dla młodych rolników, płatności dodatkowej, płatności związanych do powierzchni upraw, płatności związanych do zwierząt, płatności dla małych gospodarstw i płatności niezwiązanej do tytoniu. Wsparcie to jest przeznaczone tylko dla aktywnych zawodowo rolników

» czytaj więcej..
28 lutego 2015

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Łęce Wielkiej informuje że od 2 marca 2015 r. do 20 marca 2015 r. trwają zapisy dzieci do przedszkola. Karta deklaracji kontynuacji pobytu dziecka w przedszkolu jest dostępna u wychowawców. Wypełnioną i podpisaną kartę przez obu rodziców/opiekunów prawnych należy złożyć do 27 lutego 2015 r. u wychowawców lub w sekretariacie przedszkola.

» czytaj więcej..
27 lutego 2015

Konkurs Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowej Inspekcji Pracy i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi są współorganizatorami kolejnej już edycji ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne”. „Do udziału w konkursie zachęcamy wszystkich rolników. Powinni to być właściciele gospodarstw, którzy dbają o bezpieczeństwo swoje i członków rodziny w czasie wykonywania pracy w rolnictwie - czytamy w komunikacie prasowym KRUS. Uczestników konkursu odwiedzi komisja oceniająca m.in. stan bezpieczeństwa, warunki pracy, ład i porządek, estetykę, stan budynków gospodarczych i inwentarskich, jakość używanych schodów, drabin, instalacji elektrycznych i warunki hodowli zwierząt.

» czytaj więcej..
22 lutego 2015

Wycieczka do Afrykarium w Wrocławiu

Dnia 20.02.2015 roku dzieci z gminy Poniec w ramach zajęć świetlicowych pojechały na wycieczkę do afrykarium w Wrocławiu. Wyjazd był rano a powrót późnymi godzinami popołudniowymi. Dzieci mogły zobaczyć egzotyczne zwierzęta , z którymi nie mają możliwości obcować na co dzień. Duże wrażenie na nich zrobiły ryby, żyrafy i pingwiny. Mogły odpocząć i coś zjeść po zwiedzaniu . W tej wycieczce wzięły udział także dzieci z Łęki Wielkiej. Wróciły mimo zmęczenia bardzo zadowolone.

» czytaj więcej..
20 lutego 2015

Zaproszenie na szkolenie dla rolników

SERDECZNIE ZAPRASZAMY Dnia 05. 03. 2015 roku o godz. 10:00 w Domu Strażaka w Poniecu odbędzie się szkolenie dla rolników organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Z D Gostyń. Szkolenie będzie obejmowało tematykę związaną z DOPŁATAMI BEZPOŚREDNIMI w PROW 2015 - 2020 oraz Rodzaje Odnawialnych źródeł energii i ich wykorzystanie.

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 1047565 osób.
realizacja: studio fabryka