Aktualności

04 listopada 2014

OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE Dnia 07.11.2014 roku od godz.7:30 do godz. 17:00 nastąpi wyłączenie prądu w Łęce Wielkiej od numeru 66 do 84, ośrodek zdrowia, sklep, oczyszczalnia i TOP FARMS Wielkopolska.

» czytaj więcej..
01 listopada 2014

Wszystkich Świętych

1 i 2 listopada większość z nas odwiedza groby bliskich. Obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Ludzie przychodzą na cmentarz, aby ozdobić groby kwiatami, zapalić znicze i pomodlić się w intencji zmarłych. Czym różni się Dzień Wszystkich Świętych od Święta Zmarłych, Święto Zmarłych od Zaduszek?

» czytaj więcej..
31 października 2014

Znaki HALLOWEEN

Charakterystyczny dla Halloween jest lampion "Jack-o'-lantern", wykonany z wydrążonej dyni, jest tradycją typowo irlandzką. Na początku nie był wykonywany z dyni, gdyż tę Europa poznała dopiero po odkryciu Ameryki.

» czytaj więcej..
29 października 2014

Awaria linii ciepłowniczej

Nie tylko w miastach ale i na wsi może dojść do awarii linii centralnego ogrzewania tak właśnie się stało w Łęce Wielkiej na osiedlu bloków po byłych PGR-ach. Pękła rura i należało odkryć doprowadzenie do bloku. Dobrze ,że do awarii doszło teraz a nie gdy by był na dworze mróz. Ciężko wtedy by było iż prawie wszyscy lokatorzy polikwidowali już piece węglowe w swoich mieszkaniach .

» czytaj więcej..
29 października 2014

Kolejny tydzień działania „Świetlicy Środowiskowej” w Łęce Wielkiej

Mija trzeci tydzień funkcjonowania świetlicy środowiskowej w Łęce Wielkiej. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i środę. Na zajęcia przychodzą dzieci w różnym wieku. Pani Monika Nadolna – Chudzińska pomaga im w odrabianiu lekcji co odciąża rodziców w tej kwestii pracy w domu. Zajęcia są tak zorganizowane, że jest też przerwa na zabawę i poczęstunek. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęcia i liczba ich jest większa niż w zeszłym roku. Pracujący rodzice nie zawsze mają tyle czasu by uczyć je wykonywania różnych prac artystycznych. Miło upływają dwa popołudnia w tygodniu na zajęciach.

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 546275 osób.
realizacja: studio fabryka