Aktualności

01 października 2014

Ruszyła kampania cukrownicza

Posiedzenie Rady Federacji Związków Plantatorów Buraka Cukrowego grupy Pfeifer &Langen W dniu 16 września 2014 roku odbyło się posiedzenie Rady Federacji Związków Plantatorów Buraka Cukrowego grupy Pfeifer &Langen z przedstawicielami Producenta cukru podczas którego przedstawiono informację dotyczącą przebiegu kampanii 2014/15 (szacowany plon buraków w kampanii wyniesie 62 t/ha). Na spotkaniu omówiono również projekt Porozumienia branżowego i Umowy kontraktacyjnej na następne lata. Strony uzgodniły iż w kampanii 2014/15 plantator będzie mógł otrzymać za nieodebrane należne wysłodki(tzw. resztówki) świadczenie w postaci zwyżki ceny buraków cukrowych. Ilość wysłodków nieodebranych uprawniająca do naliczenia tzw. resztówek wynosi więcej niż 1 t wysłodków nieodebranych o zawartości suchej masy 10%.Przedstawiciele plantatorów stwierdzili iż poziom cen buraków cukrowych zaproponowany przez Producenta cukru na kampanię 2014/15 jest niesatysfakcjonująca i Związki oczekują dalszej dyskusji w powyższym temacie.

» czytaj więcej..
01 października 2014

Spotkanie autorskie z W. Szymanowską

Zapraszamy mieszkańców Gminy Poniec na spotkanie autorskie z Wandą Szymanowską dnia 8 października 2014 r. (środa) na godz. 17:00 do Gminnej Biblioteki CKSTiR w Poniecu.

» czytaj więcej..
28 września 2014

III Turniej Piłki Nożnej w Żytowiecku

Jak jest ustalone od trzech lat między sołectwami Łęka Wielka, Łęka Mała, Grodzisko, Teodozewo i Żytowiecko w ostatnią niedzielę września na boisku szkolnym w Żytowiecku odbywa się turniej piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Poniecu

» czytaj więcej..
28 września 2014

Naprawiony przystanek

Ostatnich dniach została uzupełniona szyba w przystanku autobusowym w Łęce Wielkiej dzięki czemu został zwiększony komfort oczekujących na autobusy. Z przystanku korzysta wiele osób jest to młodzież oczekująca na dojazd do szkół i pracownicy firmy Euro - Comfort w Lesznie. Już nie będzie padało do środka oraz nie będzie wiał wiatr. Czeka się zawsze jakiś okres czasu na przyjazd autobusu.Mieszkańcy mają cichą nadzieję, że nie zostanie ona ponownie wybita. Bo wiąże się to zawsze z kosztami.

» czytaj więcej..
23 września 2014

Teatrzyk Pompon w przedszkolu w Łęce Wielkiej

Dnia 22 września 2014 r. zawitał do przedszkola w Łęce Wielkiej Teatrzyk Pompon z przedstawieniem pt. „Jaś i Małgosia”.

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 526977 osób.
realizacja: studio fabryka