Aktualności

04 lipca 2015

Nowa wiata autobusowa w Łęce Wielkiej

W ostatnich dniach w Łęce Wielkiej została postawiona nowa wiata autobusowa przy przedszkolu ,która została zakupiona z funduszy sołeckiej. Wiata ta będzie ochraniać dzieci i młodzież dojeżdżających do szkoły w Żytowiecku oraz przedszkolaki. Podczas niepogody do tej pory musiały albo stać na dworze lub w przedszkolu albo pobliskim sklepie a teraz będą miały gdzie się schronić przed nie sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

» czytaj więcej..
28 czerwca 2015

Nowe elementy na placu zabaw w Łęce Wielkiej

Od piątku to jest od 26.06.2015 roku mieszkańcy mali i duzi wsi Łęka Wielka mogą korzystać z nowych elementów ,które zostały zamontowane na placu zabawa a są to: karuzela huśtawka i fitness na świeżym powietrzu. Sprzęt ten został zakupiony z funduszy sołeckich ,które po raz pierwszy zaczęły funkcjonować w gminnie Poniec w tym roku. Rozpoczęły się wakacje i każdy będzie mógł z niego skorzysta do woli.

» czytaj więcej..
26 czerwca 2015

Terenowe komisje będą opiniować sprzedaż ziemi

Ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego została przyjęta przez sejm w miniony czwartek. Ma ona przede wszystkim uchronić Polskę przed wykupem gruntów przez obcokrajowców. Dużą rolę w organizowanych przetargach mają komisje przy terenowych oddziałach ANR, w których zabezpieczono miejsce dla rolników.

» czytaj więcej..
26 czerwca 2015

Zakończenie roku przedszkolnego 2014 / 2015 w Łęce Wielkiej

Tak jak w całej Polsce zakończył się dzisiaj rok szkolny 2014 / 2015 również i w przedszkolu w Łęce Wielkiej zakończenie było uroczyste. Oficjalna część odbyła się na placu przy świetlicy wiejskiej. Powitania i podziękowanie za całoroczną współpracę wszystkim podziękowała Pani Dyrektor Grażyna Pierzchała. Następnie dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych przedstawiły krótkie występy były wiersze i piosenki.Liczną grupę stanowili przyśli pierwszoklasiści,którzy opuszczają mury przedszkola w Łęce Wielkiej by od września rozpocząć naukę w szkole podstawowej w Żytowiecku. Po części oficjalnej dzieci wraz z wychowawczyniami udały się do klas. Wszystkim dzieciom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

» czytaj więcej..
25 czerwca 2015

Planowane wyłączenie prądu w Łęce Wielkiej

Planowane wyłączenie prądu w Łęce Wielkiej

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 1624248 osób.
realizacja: studio fabryka